:

 

منسوجات بیمارستانی :

هر مورد عفونت بیمارستانی بر اساس نوع عفونت، موجب طولانی شدن مدت بستری بیماران در بیمارستان به مدت ۴ الی ۱۰ روز می شود، در کشورهای توسعه یافته حدود ۵ درصد از بیماران بستری شده در بیمارستان ها مبتلا به عفونت های بیمارستانی می گردند در حالیکه این تعداد در برخی از کشورهای در حال توسعه به ۲۷ درصد می رسد.

تخت­های بیمارستانی محیط بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها و قارچ ها به حساب می آیند. استفاده از روکش های آنتی باکتریال روشی مناسب در جهت کاهش انتقال باکتری ها به افراد بیمار، پرسنل بیمارستانی و ملاقات کنندگان  و ایجاد بوی نامطبوع در محیط بیمارستان به شمار می آید.

بيماران بستري شده ، افراد فلج يا افرادي كه از صندلي چرخدار استفاده مي كنند در معرض ابتلا به زخم بستر هستند. استفاده از منسوجات حاوي نانو ذرات نقره راهكاري مناسب جهت جلوگيري از عفونت و ايجاد بوي نامطبوع زخم در اين افراد به شمار مي آيد.

بیماران و پرسنل بیمارستان (پرستاران، بهیاران و خدمه) چنانچه از منسوجات آنتی  باکتریال با قابلیت حفظ دائم خصوصیات استفاده نمایند، امکان انتقال باکتری و عوامل بیماری زا توسط این افراد کاهش می یابد.

منسوجات آنتی باکتریال گزینه مناسبی برای استفاده در موارد فوق می باشد.

 

منسوجات پزشکی کمک  درمانی:

چنانچه در فعالیت های روزانه نیازمند بلند کردن اجسام سنگین هستید و یا در دوره نقاهت بعد از مصدومیت و یا دوران بارداری به سر می برید و نیازمند استفاده از باندهای کشی، کمربند طبی، مچ بند، ساق بند و سایر انواع منسوجات کمک درمانی هستید. بهتر است بدانید که این منسوجات اغلب از پارچه‌هاي كشي تهيه مي‌شوند و زمانی که پارچه كشي ناحيه ای از بدن را تحت‌فشار قرار مي‌دهد ممکن است سبب ایجاد حساسیت پوستی شود .آلرژي‌هاي تماسي با تعريق بدن افزايش پيدا مي‌کنند و با افزایش میزان تعريق و مرطوب ماندن طولاني پوست، امکان بروز بيماري‌هاي قارچي در پوست بالا مي‌رود وگاهی به صورت لکه‌هاي قهوه‌اي کمرنگ تا پررنگ‌ ظاهر می شوند.

برای جلوگیری از مشکلات فوق ما محصولات نانو  آنتی باکتریال را به شما پیشنهاد می کنیم.