:

 

ملحفه و روبالشی های نانوآنتی باکتریال:

آيا تا كنون پس از بيدار شدن از خواب با خارش هاي موضعي بي دليل و التهاب پوستي مواجه شده ايد؟ مايت هاحشرات بسيار كوچكي هستند كه با گزش خود موجب آزار انسان مي شوند. اين حشرات  در مبلمان منزل، رختخواب، بالش و فرش زندگي مي كنند و از بقاياي پوسته هاي جدا شده از پوست تغذيه مي كنند. این حشرات سبب حساسيت هايي از قبيل آسم و التهاب مخاط بيني و خارش هاي پوستي مي شود. استفاده از منسوجات خواب حاوي نانو ذرات نقره مانع رشد و تكثير مايت ها و بروز مشكلات ناشي از آنها مي شود.

خواص  ومزایای  ملحفه و روبالشی های آنتی باکتریال به شرح زیر می باشد:

ضد بو، ضد حساسيت، ضد قارچ، ضد ميكروب مي باشند.

در اثر شستشو با مواد شوينده و اتو کشی، خاصیت آنتي باكتريال این منسوجات از بین نمی رود.

 

روکش صندلی، مبل، رومیزی نانو آنتی باکتریال :

 

 روکش مبل و صندلی به دلیل تماس مستقیم با لباس افرادی که در هنگام فعالیت روزانه درخارج از منزل به انواع باکتری ها و عوامل بیماری زا آلوده شده اند، محیطی بسیار مناسب برای رشد باکتری ها و انتقال به فضای منزل پدید می آورند. از آنجایی که این منسوجات کمتر مورد شستشوی مکرر قرار می گیرند همواره به عنوان یکی از مراکز تجمع عوامل بیماری زا، سلامت افراد خانواده را تهدید می نمایند.

استفاده از روکش های نانو آنتی باکتریال برای این قبیل  وسایل سلامت افراد  خانواده را تضمین خواهد نمود.

 

منسوجات مورد استفاده در آشپزخانه :

 يكي از عوامل بروز بيماري در منازل آلوده شدن آشپزخانه و مواد غذایی است. ذرات باقيمانده غذا بر روی اسفنج، اسكاچ، سيم ظرفشويي و پارچه های مورد استفاده در آشپزخانه همراه با رطوبت موجود در این اشیاء منبع مناسبي براي رشد و تكثير باكتري ها به شمار می روند. استفاده از فیلامنت آنتی باکتریال حاوی نانوذرات نقره در این قبیل اشیاء می تواند منجر به کاهش امکان رشد باکتری و انتقال آنها به منابع غذایی شود.

 

منسوجات نظامی نانوآنتی باکتریال:

افراد مقیم زیست گاه های عمومی نظیر پادگان های نظامی در معرض باکتری  ها و عوامل بیماری زای متعددی قرار دارند. این باکتری ها علاوه بر تهدید سلامت افراد در اثر انتقال به محیط خانواده، زمینه ساز بیماری در طیف وسیعی از افراد جامعه می شوند. به همین منظور استفاده از منسوجات آنتی باکتریال به عنوان پوشاک، متعلقات سرباز نظیرکوله پشتی و چادرهای چند نفره و یا گروهی علاوه بر جلوگیری از ابتلا به بیماری در این افراد، در شرایط بحرانی که امکان استحمام مکرر وجود ندارد، مانع ایجاد بوی نامطبوع و ایجاد عفونت های قارچی و باکتریایی در این افراد خواهد شد.

ما استفاده از جوراب، زیر پوش و یونیفرم های نظامی آنتی باکتریال حاوی نانوذرات نقره را به منظور حفظ سلامت این افراد پیشنهاد می کنیم.

منسوجات نانو آنتی  باکتریال  وسایل نقلیه :

وسایل نقلیه شخصی و عمومی نظیر تاکسی، اتوبوس، مترو محیط مناسبی برای رشد و انتقال باکتریها به حساب می آیند. حضور عوامل بیماری زا در مناطق مختلف که توسط مسافران به درون وسایل نقلیه منتقل می شوند،کفپوش، روکش های صندلی  را به یکی از آلوده ترین وسایل تبدیل نموده است. به همین منظور استفاده از نخ های آنتی باکتریال حاوی نانوذرات نقره با ماندگاری دائم خواص، پیشنهادی مناسب برای تولید کنندگان وسایل نقلیه عمومی و خودرو به شمار می رود تا با استفاده از این فیلامنت ها در تولید روکش های صندلی و خودرو یا منسوجات داخلی نظیر سقف، رودری، طاقچه عقب ،کف پوش و … گامی موثر در جهت حفظ سلامت شهروندان برداشته شود